100m volný styl - semifinále (muži) (kon.) | 200m volný styl - finále (ženy) Vítěz: A. Titmusová (AUS) (kon.)
200m motýlek - finále (muži) Vítěz: K. Milák (HUN) (kon.) | 200m motýlek - semifinále (ženy) (kon.)
200m prsa - semifinále (muži) (kon.) | 200m polohový závod - finále (ženy) Vítěz: J. Ohašiová (JPN) (kon.)
1500m volný styl - finále (ženy) Vítěz: K. Ledecká (USA) (kon.) | 4 x 200 m volným stylem - finále (muži) Vítěz: Velká Británie (kon.)
100m volný styl - rozplavby (ženy) (kon.) | 200m znak - rozplavby (muži) (kon.)
200m prsa - rozplavby (ženy) (kon.) | 200m polohový závod - rozplavby (muži) (kon.)
4 x 200 m volným stylem - rozplavby (ženy) (kon.)
konec
100m volný styl - rozplavby (ženy)

Středa 28.07.2021, 12:00Olympijské hry - Plavání
Sledujte:
     
    S mírným pomatením smyslů se s vámi loučím a brzy opět na počtenou. (14:28:09)
     
    Jak by měla vypadat semifinále

    Semifinále 1
    Freya Andersonová (GBR)
    Femke Heemskerková (NED)
    Sarah Sjoestroemová (SWE)
    Emma McKeonová (AUS)
    Anna Hopkinová (GBR)
    Pernille Blumeová (DEN)
    Michelle Colemanová (SWE)
    Marie Wattelová (FRA)

    Semifinále 2
    Charlotte Bonnetová (FRA)
    Abbey Weitzeilová (USA)
    Penny Oleksiaková (CAN)
    Siobhan Bernadette Haugheyová (HKG)
    Cate Campbellová (AUS)
    Ťün-süan Jang (CHN)
    Signe Broová (DEN)
    Erika Brownová (USA)
     
    Tak ještě jedna oprava. V semifinálových plavbách vůbec nefiguruje Layla Sanchezová, přestože na výsledkové listině je uvedena jako kvalifikovaná. Logika by říkala, že spolu s 16. Wattelovou postoupí se shodným časem Ranomi Kromowidjojovová, ale nikoliv. Postupuje právě z rozstřelu vítězná Erika Brownová. Uvidíme, jestli se to ještě nezmění.
     
    Postupující do semifinále
    1. Emma McKeonová (AUS) 52,13
    2. Siobhan Bernadette Haugheyová (HKG) 52,70
    3. Anna Hopkinová (GBR) 52,75
    4. Cate Campbellová (AUS) 52,80
    5. Sarah Sjoestroemová (SWE) 52,91
    6. Penny Oleksiaková (CAN) 52,95
    7. Pernille Blumeová (DEN) 52,96
    8. Ťün-süan Jang (CHN) 53,02
    9. Femke Heemskerková (NED) 53,10
    10. Kayla Sanchezová (CAN) 53,12
    11. Abbey Weitzeilová (USA) 53,21
    12. Michelle Colemanová (SWE) 53,53
    13. Signe Broová (DEN) 53,54
    14. Freya Andersonová (GBR) 53,61
    15. Charlotte Bonnetová (FRA) 53,67
    16. Marie Wattelová (FRA) 53,71
     
    A čas je 53,51.
     
    Američanka ji však na druhé padesátce předehnala a měla by postoupit do semifinále!
     
    Na prvním mezičase vede o malý kousek Číňanka.
     
    A je odstartováno!
     
    V dráze 4 poplave Američanka, v dráze pět Číňanka.
     
    A už je to tady, závodnice konečně nastupují.
     
    Už bychom se dodatečné rozplavby měly každou chvílí dočkat.
     
    Tak ještě oprava. Do rozplavby by nakonec měly nastoupit Erika Brownová z USA a Číňanka Čching-feng Wu. Těžko říct, co se dnes honí v hlavách plaveckých statistiků v Tokiu.
     
    Ještě se uskutečňují rozplavby štafet žen na 4x200 metrů. Ihned po jejich skončení by měl následovat rozstřel mezi Francouzkou a Nizozemkou.
     
    Tak mezi Francouzkou Wattelovou a Nizozemkou Kromowidjojoovou rozhodne vzájemná rozplavba, která poslední semifinalistku. To je v plánu na 13:38.
     
    Každopádně tak jako tak se v semifinále nepotkáme s Barborou Seemanovou, jejíž čas 53,98 nestačil na postup. připomínám, že dnes odplavala své finále na 200 m volným stylem a skončila šestá.
     
    Podle časů by mělo do semifinálových závodů mělo postoupit následujících 16 závodnic:

    1. E. McKeonová (AUS) 52,13 OR
    2. S. B. Haugheyová (HKG) 52,70 AS
    3. A. Hopkinová (GBR) 52,75
    4. C. Campbellová (AUS) 52,80
    5. P. Oleksiaková (CAN) 52,95
    6. S. Sjoestroemová (SWE) 52,91
    7. P. Blumeová (DEN) 52,96
    8. Ť. Jang (CHN) 53,02
    9. F. Heemskerková (NED) 53,10
    10. K. Sanchezová (CAN) 53,12
    11. A. Weitzeilová (USA) 53,21
    12. M. Colemanová (SWE) 53,53
    13. S. Broová (DEN) 53,54
    14. F. Andersonová (GBR) 53,61
    15. C. Bonnetová (FRA) 53,67

    Tyto závodnice měli shodný čas, uvidíme, jak to ještě dopadne:
    16. M. Wattelová (FRA) 53,71
    17. R. Kromowidjojoová (NED) 53,71
     
    Sedmá rozplavba – výsledky
    C. Campbellová (AUS) 52,80
    P. Oleksiaková (CAN) 52,95
    Ť. Jang (CHN) 53,02
    K. Sanchezová (CAN) 53,12
    M. Colemanová (SWE) 53,53
    F. Andersonová (GBR) 53,61
    Č. Wu (CHN) 53,87
     
    Pro první místo v poslední rozplavbě si doplavala C. Campbellová.
     
    Na mezičase je první Australanka Campbellová.
     
    Sedmá rozplavba
    K. Sanchezová (CAN)
    F. Andersonová (GBR)
    M. Colemanová (SWE)
    C. Campbellová (AUS)
    P. Oleksiaková (CAN)
    Ť. Jang (CHN)
    F. Pellegriniová (ITA) – nestartuje
    Č. Wu (CHN)
     
    Šestá rozplavba – výsledky
    E. McKeonová (AUS) 52,13 OR
    S. B. Haugheyová (HKG) 52,70 AS
    A. Hopkinová (GBR) 52,75
    M. Wattelová (FRA) 53,71
    R. Kromowidjojoová (NED) 53,71
    E. Brownová (USA) 53,87
    B. Seemanová (CZE) 53,98
    A. Murezová (ISR) 54,06
     
    A pozor, Australanka Emma McKeonová udělala olympijský rekord za 52,13! Hongkongská plavkyně pak zaznamenala asijský rekord!
     
    A Barbora Semanová je sedmá s časem 53,98.
     
    První je Mckeonová, poté Britka a závodnice Hongkongu.
     
    Teď pozor, v dráze 1 poplave Češka Barbora Seemanová!
     
    Šestá rozplavba
    B. Seemanová (CZE)
    M. Wattelová (FRA)
    R. Kromowidjojoová (NED)
    E. McKeonová (AUS)
    S. B. Haugheyová (HKG)
    A. Hopkinová (GBR)
    E. Brownová (USA)
    A. Murezová (ISR)
     
    Pátá rozplavba – výsledky
    S. Sjoestroemová (SWE) 52,91
    P. Blumeová (DEN) 52,96
    F. Heemskerková (NED) 53,10
    A. Weitzeilová (USA) 53,21
    S. Broová (DEN) 53,54
    C. Bonnetová (FRA) 53,67
    M. Kameněvová (ROC) 53,92
    J. Segelová (SLO) 54,73
     
    Na první padesátce je ve vedení závodnice z Dánska, druhá je Nizozemka.
     
    Pátá rozplavba
    S. Broová (DEN)
    P. Blumeová (DEN)
    A. Weitzeilová (USA)
    S. Sjoestroemová (SWE)
    F. Heemskerková (NED)
    C. Bonnetová (FRA)
    M. Kameněvová (ROC)
    J. Segelová (SLO)
     
    Čtvrtá rozplavba – výsledky
    F. Teijonsaloová (FIN) 54,69
    E. Gallagherová (RSA) 54,75
    M. Ugolkovová (SUI) 54,86
    L. Munozová del Campoová (ESP) 54,97
    A. Škurdajová (BLR) 55,17
    L. Oliveiraová (BRA) 55,53
    J. Meynenová (LUX) 55,69
    T. W. Quah (SGP) 56,36
     
    Dopředu se dostává Gallagherová, za ní je nejblíže Španělka.
     
    Čtvrtá rozplavba
    T. W. Quah (SGP)
    J. Meynenová (LUX)
    A. Škurdajová (BLR)
    L. Munozová del Campoová (ESP)
    E. Gallagherová (RSA)
    L. Oliveiraová (BRA)
    M. Ugolkovová (SUI)
    F. Teijonsaloová (FIN)
     
    Třetí rozplavba – výsledky
    K. Antoniouová (CYP) 55,38
    A. Delgadoová (ECU) 55,56
    F. Osmanová (EGY) 55,74
    S. S. Jorunnardottirová (ISL) 56,15
    B. A. Costeaová (ROU) 56,35
    I. Malukaová (LAT) 56,39
    M. Sheehanová (PUR) 56,64
    A. Melihová (ALG) 56,65
     
    Na prvním mezičase vede kyperská závodnice.
     
    Třetí rozplavba
    B. A. Costeaová (ROU)
    M. Sheehanová (PUR)
    I. Malukaová (LAT)
    K. Antoniouová (CYP)
    F. Osmanová (EGY)
    A. Delgadoová (ECU)
    S. S. Jorunnardottirová (ISL)
    A. Melihová (ALG)
     
    Druhá rozplavba – výsledky
    M. Blaževsková Eminovová (MKD) 57,19
    J. Crooksová (CAY) 57,32
    J. Srisaová-Ardová (THA) 57,42
    M. V. Schutzmeierová (NCA) 57,94
    C. Furgesonová (MHL) 58,71
    V. Manucharjanová (ARM) 59,18
    J. Boutbienová (SEN) 59,27
    C. Sousaová (ANG) 59,35
     
    Vítězí Blaževsková Eminovová následována Crooksovou a Srisaovou.
     
    Na první padesátce vede Thajka následována plavkyní z Makedonie a Kajmanských ostrovů.
     
    Druhá rozplavba
    C. Furgesonová (MHL)
    V. Manucharjanová (ARM)
    J. Crooksová (CAY)
    M. Blaževsková Eminovová (MKD)
    J. Srisaová-Ardová (THA)
    J. Boutbienová (SEN)
    M. V. Schutzmeierová (NCA)
    C. Sousaová (ANG)
     
    První rozplavba – výsledky
    A. Ogunbanwoová (NGR) 59,74
    A. Antunovičová (MNE) 1:00,01
    G. Singhová (NEP) 1:00,11
    M. K. Gomezová (GUM) 1:04,00
     
    Nakonec ale v rozplavbě vítězí Ogunbanwoová, Singhová je až třetí.
     
    Na prvních 50 metrech vede nepálská závodnice.
     
    První rozplavba odstartovala.
     
    První rozplavba
    A. Ogunbanwoová (NGR)
    A. Antunovičová (MNE)
    G. Singhová (NEP)
    M. K. Gomezová (GUM)
     
    Do semifinále postupuje 16 nejrychlejších plavkyň.
     
    Za několik okamžiků odstartují rozplavby žen na 100 metrů volný styl, ve kterém se představí také dnešní šestá žena na 200 metrů volný styl Barbora Seemanová.
     
    Startovní listina

    První rozplavba
    A. Ogunbanwoová (NGR)
    A. Antunovičová (MNE)
    G. Singhová (NEP)
    M. K. Gomezová (GUM)

    Druhá rozplavba
    C. Furgesonová (MHL)
    V. Manucharjanová (ARM)
    J. Crooksová (CAY)
    M. Blaževsková Eminovová (MKD)
    J. Srisaová-Ardová (THA)
    J. Boutbienová (SEN)
    M. V. Schutzmeierová
    C. Sousaová (ANG)

    Třetí rozplavba
    B. A. Costaová (ROU)
    M. Sheehanová (PUR)
    I. Malukaová (LAT)
    K. Antoniouová (CYP)
    F. Osmanová (EGY)
    A. Delgadoová (ECU)
    S. S. Jorunnardottirová (ISL)
    A. Melihová (ALG)

    Čtvrtá rozplavba
    T. W. Quah (SGP)
    J. Meynenová (LUX)
    A. Škurdajová (BLR)
    L. Munozová del Campoová (ESP)
    E. Gallagherová (RSA)
    L. Oliveiraová (BRA)
    M. Ugolkovová (SUI)
    F. Teijonsaloová (FIN)

    Pátá rozplavba
    S. Broová (DEN)
    P. Blumeová (DEN)
    A. Weitzeilová (USA)
    S. Sjoestroemová (SWE)
    F. Heemskerková (NED)
    C. Bonnetová (FRA)
    M. Kameněvová (ROC)
    J. Segelová (SLO)

    Šestá rozplavba
    B. Seemanová (CZE)
    M. Wattelová (FRA)
    R. Kromowidjojoová (NED)
    E. McKeonová (AUS)
    S. B. Haugheyová (HKG)
    A. Hopkinová (GBR)
    E. Brownová (USA)
    A. Murezová (ISR)

    Sedmá rozplavba
    K. Sanchezová (CAN)
    F. Andersonová (GBR)
    M. Colemanová (SWE)
    C. Campbellová (AUS)
    P. Oleksiaková (CAN)
    Ť. Jang (CHN)
    F. Pellegriniová (ITA)
    Č. Wu (CHN)
     
    Barbora Seemanová bude muset sebrat všechny své síly, brzo ráno totiž plavala své olympijské finále na 200 metrů volný styl, ve kterém v národním rekordu 1:55,45 doplavala pro šesté místo.
    Plavání v jedné minutě
     
    Krásné poledne u sledování olympijského plavání. V tomto přenosu se zaměříme na rozplavby 100 metrů volného stylu žen. Jedná se o první disciplínu v odpoledním programu. Celkem nás čeká sedm rozplaveb a uvidíme také českou vlaječku na startovní listině. Závodit bude Barbora Seemanová, která nastoupí v šesté rozplavbě. Držme jí palce.
     
    Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:00.

    Martina Nová

    Jak by měla vypadat semifinále
    Semifinále 1
    Freya Andersonová (GBR)
    Femke Heemskerková (NED)
    Sarah Sjoestroemová (SWE)
    Emma McKeonová (AUS)
    Anna Hopkinová (GBR)
    Pernille Blumeová (DEN)
    Michelle Colemanová (SWE)
    Marie Wattelová (FRA)

    Semifinále 2
    Charlotte Bonnetová (FRA)
    Abbey Weitzeilová (USA)
    Penny Oleksiaková (CAN)
    Siobhan Bernadette Haugheyová (HKG)
    Cate Campbellová (AUS)
    Ťün-süan Jang (CHN)
    Signe Broová (DEN)
    Erika Brownová (USA)
    Postupující do semifinále
    1. Emma McKeonová (AUS) 52,13
    2. Siobhan Bernadette Haugheyová (HKG) 52,70
    3. Anna Hopkinová (GBR) 52,75
    4. Cate Campbellová (AUS) 52,80
    5. Sarah Sjoestroemová (SWE) 52,91
    6. Penny Oleksiaková (CAN) 52,95
    7. Pernille Blumeová (DEN) 52,96
    8. Ťün-süan Jang (CHN) 53,02
    9. Femke Heemskerková (NED) 53,10
    10. Kayla Sanchezová (CAN) 53,12
    11. Abbey Weitzeilová (USA) 53,21
    12. Michelle Colemanová (SWE) 53,53
    13. Signe Broová (DEN) 53,54
    14. Freya Andersonová (GBR) 53,61
    15. Charlotte Bonnetová (FRA) 53,67
    16. Marie Wattelová (FRA) 53,71
    Startovní listina
    První rozplavba
    A. Ogunbanwoová (NGR)
    A. Antunovičová (MNE)
    G. Singhová (NEP)
    M. K. Gomezová (GUM)

    Druhá rozplavba
    C. Furgesonová (MHL)
    V. Manucharjanová (ARM)
    J. Crooksová (CAY)
    M. Blaževsková Eminovová (MKD)
    J. Srisaová-Ardová (THA)
    J. Boutbienová (SEN)
    M. V. Schutzmeierová
    C. Sousaová (ANG)

    Třetí rozplavba
    B. A. Costaová (ROU)
    M. Sheehanová (PUR)
    I. Malukaová (LAT)
    K. Antoniouová (CYP)
    F. Osmanová (EGY)
    A. Delgadoová (ECU)
    S. S. Jorunnardottirová (ISL)
    A. Melihová (ALG)

    Čtvrtá rozplavba
    T. W. Quah (SGP)
    J. Meynenová (LUX)
    A. Škurdajová (BLR)
    L. Munozová del Campoová (ESP)
    E. Gallagherová (RSA)
    L. Oliveiraová (BRA)
    M. Ugolkovová (SUI)
    F. Teijonsaloová (FIN)

    Pátá rozplavba
    S. Broová (DEN)
    P. Blumeová (DEN)
    A. Weitzeilová (USA)
    S. Sjoestroemová (SWE)
    F. Heemskerková (NED)
    C. Bonnetová (FRA)
    M. Kameněvová (ROC)
    J. Segelová (SLO)

    Šestá rozplavba
    B. Seemanová (CZE)
    M. Wattelová (FRA)
    R. Kromowidjojoová (NED)
    E. McKeonová (AUS)
    S. B. Haugheyová (HKG)
    A. Hopkinová (GBR)
    E. Brownová (USA)
    A. Murezová (ISR)

    Sedmá rozplavba
    K. Sanchezová (CAN)
    F. Andersonová (GBR)
    M. Colemanová (SWE)
    C. Campbellová (AUS)
    P. Oleksiaková (CAN)
    Ť. Jang (CHN)
    F. Pellegriniová (ITA)
    Č. Wu (CHN)